شیشه خم رنگی

صدمه دیدن سطوح شیشه در شیشه خم رنگی و ​رویه پوششی آن با رنگ، روندی دقیق ​هست که نیاز به وسایلی حرفه ای و ​مهارتی تخصصی دارد. شیشه‌های خم رنگی عادی با ​کلفتی و رنگ‌های گوناگون و پوشش رنگی سوا شده تا ابعاد  ۲٫۵ * ۳ متر بدون موج و تنش پسماندی با ​رویهگذاری پی وی سی در ​5 سطح، تا ضخامت ۷۵ میلیمتر، از محصولات ویژه شرکت آرتا جام می باشد.
این شیشه رنگی ​در سقف بالکن، کف سالن‌های پذیرایی و پله های معلق مصرف دارد. ​تولید شیشه های خم رنگی به ​متد سنتی و ​رویه گذاری آن با رزین، غیراستاندارد هست و سبب شکست دید و عیب هایی ​نظیر موج و نبود ایمنی می گردد که خلاف اصل های مهندسی صنعت ساختمان ​می باشد.
افزون بر کاربرد شیشه خم رنگی در نمای ساختمانها و بالکن ها، در ​وسایل ​درونی ساختمان نیز ​در دکوراسیون داخلی مصرف دارد.

شیشه خم

به وجود آوردن خم دقیق در شیشه رنگی ها بدون اینکه صدمه ای به رویه شیشه رنگی وارد شود و در ضمن پوشش و فرایند استفاده در آن محافظت شود کاری بسیار ظریف و حساس می باشد.
شیشه خم رنگی با ضخامت های گوناگون و رنگ های متنوع با گوشش رنگی می توانند تزیین کننده وسایل در دکوراسیون داخلی ساختمان باشند از این شیشه ها می توان در نمای ساختمان ها نیز استفاده نمود.
نصب اینگونه شیشه خم رنگی ها بر روی وسایل و لوازم آشپزخانه، رومیزی ها و نظایر آن راحت بوده و اجرایی شدن آن می توان فضای دلنشینی را برای ساکنان و استفاده کنندگان فراهم آورد.

کاربرد شیشه خم :

این شیشه رنگی به منظور سقف بالکن, کف سالن های پذیرایی و پله های معلق مورد استفاده است. ساخت این شیشه ها به شیوه سنتی و سطح گذاری آن با رزین,خارج از استاندارد می باشدو منجر به شکست دید و عیب هایی مانند موج و نبود ایمنی می شود که بر خلاف اصل های مهندسی صنعت ساختمان است.

در ساخت نمای بیرونی ساختمان ها ( فریم لس یا هان بدون قاب ها ) ما میتوانیم از شیشه خم در اشکال مختلف جهت زیباسازی و ایجاد قوس های گوناگون استفاده نماییم. همچنین از شیشه خم ها در دکوراسیون داخلی منازل, ویترین داخلی و خارجی مغازه ها و فروشگاه ها, کلاهک های شیشه ای مسیر آسانسور, پوشش استخرها,سقف پاسیو, پارتیشن شیشه ای و … استفاده میشود.​

شیشه خم با استفاده از انواع شیشه های موجود در کشور پس از فرآیندهای قالب سازی در کوره های مخصوص با فرآیند گرمایشی منظم به اشکال و ابعاد گوناگون با قوس های مختلف ایجاد میشود.

موارد استفاده از شیشه خم در کلیه  ساختمان های تحاری, مسکونی, دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان ها بوده که در کلیه موارد قابلیت دوجداره, سکوریت, ضد گلوله, ویندوفیلم و لامینت شدن را نیز دارد.